Meditation Easy

Webová a mobilní aplikace pro konzumaci multimediálního obsahu

Co bylo výzvou

Cílem projektu bylo vytvoření mobilní a webové aplikace, která svým uživatelům umožňuje konzumaci jedinečného meditačního audio obsahu. Aplikace funguje napříč všemi zařízeními, uživatelé musí být schopni začít obsah přehrávat na webu a poté pokračovat v poslechu na mobilním telefonu.

Vývoj mobilních aplikací a vývoj responsivní webové aplikace Meditation Easy

Klient:

Meditation Easy logo

Datum: Duben 2016

Uživatelský zážitek musel být přímočarý a intuitivní. Museli jsme navrhnout způsob, jak uživatelům zpřístupnit mediální soubory a celý postup v meditačním programu bez jakýchkoli potíží.

Zároveň jsme vyvinuli mobilní aplikace, ve kterých je po stažení zvukový obsah plně dostupný i pro offline použití. Aplikace je naším klientem monetizována prostřednictvím předplatného a nákupů v aplikaci. Část audio obsahu je dostupná zcela zdarma na vyzkoušení.

Kromě webového rozhraní pro poslech a pokročilé administrace jsme navrhli a vytvořili také responsivní prezentační webovou stránku s administrací, která poskytuje informace o aplikaci, odkazy na stažení mobilní aplikace, a přes kterou je rovněž možné se přihlásit a zakoupit si předplatné.

mobilní aplikaceandroidiosbackendapiresponsivní webvývoj mobilních aplikacívývoj webové aplikacetechnologická výzva

Naše řešení

Řešení sestává z nativní mobilní aplikace pro iOS a Android a responsivní webové stránky. Všechny tři komponenty umožňují konzumaci audio obsahu. Audio obsah je organizován do programů. Uživatel může vidět svůj pokrok v rámci programu, stejně tak jako další statistické informace.

Funkcionalita

Mezi klíčové vlastnosti mobilní a webové aplikace

Audio obsah

Vytvořili jsme mobilní a webové aplikace, které uživateli umožňují pohodlné přehrávání audio obsahu.

Sledování postupu

Uživatel má vždy k dispozici informace o svém pokroku v rámci celého meditačního programu napříč všemi zařízeními.

Offline mód

Libovolný audio soubor si uživatel může v aplikaci uložit a stáhnout pro poslech bez internetového připojení.

Nákupy v aplikaci

Aplikace jsou dostupné zcela zdarma a jejich monetizaci náš klient řeší formou předplatného pomocí nákupů v aplikacích.

UX mobilních a webových aplikací Meditation Easy

UX analýza aplikace

Prvním krokem analýzy uživatelského zážitku (User Experience, UX) a uživatelského rozhraní je definice cílové skupiny (user target group) a objevení primárních aktérů či jejich person - je třeba zjistit, kdo je uživatelem aplikace, jak se chová, jaké má potřeby, k čemu bude aplikaci používat, apod.
Dalším krokem je formulace User Stories, pomocí kterých popisujeme, co budou jednotliví uživatelé v aplikaci moci dělat - jakým způsobem (a za jakým účelem) s ní budou interagovat. Následně připravujeme diagram uživatelské interakce (UID - User Interaction Diagram), který přiřazuje jednotlivé User Stories konkrétním obrazovkám aplikace, či částem systému.

Nejdůležitějším výsledkem analýzy uživatelského zážitku je prototyp nízké věrnosti (LFP - Low Fidelity Prototype). Ten přesně popisuje, jak by mělo vypadat uživatelské rozhraní každé obrazovky aplikace, z jakých komponent se budou obrazovky skládat a jakým způsobem bude uživatel s obrazovkou interagovat.

UX pro mobilní aplikace

UX analýza mobilních aplikací Meditation Easy UX analýza mobilních aplikací Meditation Easy UX analýza mobilních aplikací Meditation Easy UX analýza mobilních aplikací Meditation Easy UX analýza mobilních aplikací Meditation Easy UX analýza mobilních aplikací Meditation Easy
Design mobilních a webových aplikací Meditation Easy

Design aplikace

Design je duší každé aplikace a je to nástroj, který bude tou viditelnou a vědomou součástí toho, jaký dojem si uživatelé z aplikace odnesou. A právě proto je potřeba věnovat designu péči, kterou si zaslouží. Zásadním předpokladem pro úspěšný design je fakt, že aplikace funguje a má správně navržené uživatelské rozhraní. Design by měl být přesto osobitý, přívětivý a srozumitelný. A musí být uzpůsoben pro cílovou skupinu uživatelů dané aplikace.

Tato mobilní aplikace byla pečlivě navržena tak, aby poskytovala perfektní uživatelský zážitek na všech zařízeních a platformách, kde je dostupná.

Design pro Android a iOS mobilní aplikace Meditation Easy
Vývoj mobilních aplikací a vývoj webové aplikace Meditation Easy

Vývoj aplikace

Unikátní technickou vlastností této aplikace je schopnost audio obsah jak streamovat, tak i stáhnout pro offline použití. Ve výchozím nastavení je zvukový obsah streamován ze serveru. Pokud se však uživatel rozhodne uložit konkrétní zvukový soubor nebo celý program pro použití v režimu offline, aplikace jej stáhne inteligentním způsobem. Toto inteligentní stahování zahrnuje mechanismus front, který zajišťuje, že při přerušení stahování více souborů v polovině budou staženy pouze ty soubory, které ještě staženy nebyly. To šetří cenný čas uživatele i jeho data.

Výsledek

V tomto projektu jsme vyvinuli nativní mobilní aplikace pro iOS a Android a webovou aplikaci s administrací. Několik audio souborů je na ukázku k dispozici zdarma, pro přístup k celému programu je vyžadováno předplatné. Jak mobilní aplikace, tak jejich webové součásti jsou uživatelům představeny na přehledné prezentační webové stránce.

Meditation Easy mobilní aplikace

Vývoj iPhone aplikace Meditation Easy Vývoj Android aplikace Meditation Easy Vývoj aplikace pro Android Meditation Easy Vývoj iOS aplikace Meditation Easy Vývoj aplikace pro tablet Meditation Easy Vývoj aplikace pro Android Meditation Easy Vývoj aplikace pro iPhone Meditation Easy Vývoj mobilní aplikace Meditation Easy Vývoj aplikace pro mobil Meditation Easy

Prezentační web

Vývoj webové stránky Meditation Easy

Hledáte spolehlivého technologického partnera pro Váš projekt? Rádi o Vašem projektu
uslyšíme více.

Chci také aplikaci! Whispers of City Orbit Klub
Zpět na začátek