Whispers of City

Mobilní aplikace pro Android s Mixed Reality

Co bylo výzvou

Cílem projektu bylo vytvořit mobilní aplikaci, která umožňuje lidem sdílet informace ohraničené určitým fyzickým místem - informace jsou přístupné pouze, když se nachází v jejich blízkosti.

Vývoj mobilní aplikace pro Whispers of a City

Klient:

Whispers of a city logo

Datum: Květen 2016

Svět je v pohybu. Veřejné informační toky jsou k dispozici všem a jsou dostupné odkudkoli a kdykoli. Ale některé informace si nezaslouží tento typ zacházení. Mohou být sice sdíleny tajně, ale zároveň vázané k určitému místu. A pouze ti, kteří navštíví toto místo, a váží na něj cestu, si zaslouží tyto informace znát a mít možnost k nim přispět.

mobilní aplikaceandroidbackendmobilní vývojvývoj aplikace pro Androidapi

Naše řešení

Řešení se skládá z nativní mobilní aplikace pro Android, která umožňuje vytváření whispers corners. Jedná se o jakési "virtuální schránky", kde si lidé mohou přečíst zprávy a nebo kde mohou textové informace nebo fotografie zanechat.

Funkcionalita

Mezi klíčové vlastnosti mobilní aplikace patří

Místně specifický

Mixed Reality obsah je namapován na skutečná fyzická místa na mapě.

Nejrůznější zařízení

Mobilní aplikace je optimalizována pro všechny typy Android zařízení - jak tablety, tak telefony.

Nevšední zážitek

Zajímavý a nevšední zážitek s mapou a světem kolem nás překračuje šeď všedních dnů.

UX mobilní aplikace Whispers of a City

UX analýza aplikace

Prvním krokem analýzy uživatelského zážitku (User Experience, UX) a uživatelského rozhraní je definice cílové skupiny (user target group) a objevení primárních aktérů či jejich person - je třeba zjistit, kdo je uživatelem aplikace, jak se chová, jaké má potřeby, k čemu bude aplikaci používat, apod.
Dalším krokem je formulace User Stories, pomocí kterých popisujeme, co budou jednotliví uživatelé v aplikaci moci dělat - jakým způsobem (a za jakým účelem) s ní budou interagovat. Následně připravujeme diagram uživatelské interakce (UID - User Interaction Diagram), který přiřazuje jednotlivé User Stories konkrétním obrazovkám aplikace, či částem systému.

Nejdůležitějším výsledkem analýzy uživatelského zážitku je prototyp nízké věrnosti (LFP - Low Fidelity Prototype). Ten přesně popisuje, jak by mělo vypadat uživatelské rozhraní každé obrazovky aplikace, z jakých komponent se budou obrazovky skládat a jakým způsobem bude uživatel s obrazovkou interagovat.

Mobilní design aplikace Whispers of a City

Design aplikace

Design je duší každé aplikace a je to nástroj, který bude tou viditelnou a vědomou součástí toho, jaký dojem si uživatelé z aplikace odnesou. A právě proto je potřeba věnovat designu péči, kterou si zaslouží. Zásadním předpokladem pro úspěšný design je fakt, že aplikace funguje a má správně navržené uživatelské rozhraní. Design by měl být přesto osobitý, přívětivý a srozumitelný. A musí být uzpůsoben pro cílovou skupinu uživatelů dané aplikace.

Tato mobilní aplikace byla pečlivě navržena tak, aby poskytovala svělý zážitek na nejrůznějších zařízeních na platformě Android - od low-endových až po high-endové.

Vývoj Android aplikace Whispers of a City
Vývoj mobilní aplikace Whispers of a City

Vývoj aplikace

Každý whisper corner je navázán na konkrétní místo na mapě. Informace, které obsahuje, je možné vidět a přečíst si pouze tehdy, když se dostanete do jeho blízkosti.

Systém sestává z mobilní aplikace pro Android, která může být použita jak pro čtení a psaní textových zpráv, tak i pro zachycení fotografií do whisper corners. Vyvinuli jsme také backend s API rozhraním pro mobilní aplikaci a s webovou administrací, odkud mohou být všechny whisper corners spravovány a udržovány.

Výsledek

Výsledkem tohoto projektu je mobilní aplikace pro Android, která je k dispozici všem zdarma. Aplikace Whispers of a City je klidné místo, kde lidé mohou sdílet informace a fotografie ve virtuálním prostoru uvnitř pevných zdí fyzického světa.

Vývoj Android aplikace Whispers of City Vývoj aplikace pro Android Whispers of City Aplikace pro Android na tabletu Whispers of City Aplikace pro Android Whispers of City Android aplikace Whispers of City Vývoj mobilní aplikace Whispers of City

Hledáte spolehlivého technologického partnera pro Váš projekt? Rádi o Vašem projektu
uslyšíme více.

Chci také aplikaci! Fraus AR Meditation Easy
Zpět na začátek