Logo Rockwool Předchozí reference Další reference

Rockwool

Mobilní aplikace a webový backend

Co bylo výzvou

Cílem projektu bylo navrhnout a vytvořit mobilní aplikaci a informační systém pro řemeslníky a malé realizační firmy, které provádějí instalaci tepelné izolace na rodinné domy.

Výzvou v projektu bylo vytvoření mobilních aplikací a informačního systému, kde bylo podporováno několik uživatelských rolí a umožněno spravovat veškeré překlady v aplikaci. Základním požadavkem pro mobilní aplikace pro Android a iOS bylo, aby byly dostupné v osmi jazykových verzích a aby bylo možné mezi těmito jazykovými verzemi přepínat. Zaměstnanci společnosti měli mít schopnost upravovat tyto jazykové verze prostřednictvím přidruženého informačního systému, aniž by bylo nutné vydávat novou verzi aplikace.

Informační systém musel umožňovat import a export dat do databáze v různých formátech, a integraci s dalšími službami třetích stran.

Cílem mobilních aplikací bylo, aby si uživatelé byli schopni přečíst novinky o produktech, podívat se na videa, stáhnout PDF návody, získávat aktuální novinky a informace o událostech skrz notifikace, a hlavně vytvořit poptávku na několik typů kalkulací pro jejich projekt a následně se pochlubit výsledkem své práce. A konečně zobrazit mapu a seznam distributorů kamenné vlny v okolí. V dalších verzi aplikace došlo též k integraci s aktivní Facebookovou komunitou.

Mobilní aplikace a informační systém

Naše řešení

Řešení sestávalo z informačního systému, který podporoval několik uživatelských rolí, umožňoval importovat a exportovat data a poskytoval data pro přidružené mobilní aplikace (pro Android a iOS), které umožňovaly vytváření kalkulací, zobrazování obsahu a přihlášení se k notifikacím v několika jazycích plně spravovatelných z informačního systému.

Funkcionalita

Mezi klíčové vlastnosti mobilních aplikací a informačního systému patřilo:

Podpora pro více jazyků a rolí

Podpora pro více jazyků a rolí

Mobilní aplikace měly podporu pro několik jazyků, a překlady bylo možné upravovat přímo v informačním systému. Informační systém podporoval několik typů uživatelských rolí s různými oprávněními.

Vytváření kalkulací

Vytváření kalkulací

Uživatelé mobilní aplikace měli možnost vytvářet různé typy kalkulací pro různé parametry - střechy, fasády, materiály, rozměry. Z těchto kalkulací mohli přímo vytvářet poptávky, které byly následně odesílány jednotlivým distributorům.

Zobrazení distributorů

Zobrazení distributorů

Uživatelé mohli na mapě zobrazit distributory v okolí, získat více informací o nich a přímo jim skrze aplikaci poslat poptávku.

Integrace na další systémy

Integrace na další systémy

Mobilní aplikace a informační systém byly integrovány s řešeními třetích stran, včetně chatu pro zákaznickou podporu, správy obsahu (CMS) a analytických/marketingových služeb.

Analýza

Při vytváření analýzy uživatelského zážitku (UX) jsme začali definicí aktérů a následně jsme vytvořili jednotlivé uživatelské scénáře (User Stories). Tyto scénáře popisují, jakým způsobem a za jakým účelem budou uživatelé interagovat s aplikací. Dále jsme postupovali s formulací konkrétních požadavků a vytvořením diagramu uživatelské interakce (UID), kde jsme přiřadili jednotlivé uživatelské scénáře k odpovídajícím obrazovkám aplikace.

Následně jsme vytvořili prototyp nízké věrnosti (LFP nebo mockup). Při jeho vytváření jsme dbali na to, aby byly všechny části aplikace snadno dostupné pro uživatele. Kalkulace byly navrženy přímočarým způsobem a uživatel měl přístup k určitému obsahu i bez nutnosti přihlášení.

Před samotným vývojem aplikací jsme připravili softwarovou architekturu.

Design

Design mobilních aplikací byl vytvořen jednoduchý a čistý, s důrazem na zachování barev a identity firmy Rockwool, zejména červené a bílé. K tomu byly přidány vlastní ikony, které usnadňovaly uživatelům například výběr správného typu kalkulace a další interakce. Cílem bylo také zajistit srozumitelnost formulářových prvků, aby bylo jasné, jaký krok následuje.

UX pro mobilní aplikace

Návrh uživatelského rozhraní mobilní aplikace Rockwool UX mobilní aplikace Rockwool UX pro mobilní aplikaci Rockwool Návrh uživatelského rozhraní Rockwool

Vývoj aplikace

Technickou výzvou bylo načítání a aktualizace překladů v aplikacích, aby se aplikace spouštěla v odpovídajícím jazyce. Zároveň zde byla také nutnost pro určitou offline podporu.

Informační systém musel podporovat několik uživatelských rolí, správu veškerých dat pro mobilní aplikace a nejrůznější formáty importovaných dat. Položkám bylo možné měnit pořadí zobrazení v rámci mobilních aplikací. Načtená data bylo posléze možné skrz informační systém upravovat a přímo zobrazovat (nebo zobrazení vypínat) v mobilní aplikaci. Mobilní aplikace v sobě měla možnost zobrazit vícero typů dat - texty, obrázky, videa, PDF dokumenty a odkazy na externí zdroje. Systém byl následně nahrán a hostován v cloudovém prostředí.

Výsledek

Pro našeho klienta jsme vytvořili mobilní aplikace a informační systém, který byl určen pro řemeslníky a malé realizační firmy. Řešení umožňovalo uživatelům snadno najít nejbližší distributory izolace, provádět kalkulace a vytvářet poptávky. Navíc poskytovalo aktuální novinky od společnosti Rockwool, video tutoriály a návody, a tím mohli být blíže celé stavební komunitě.

Mobilní aplikace pro Android

Mobilní aplikace pro Android Mobilní aplikace Rockwool pro Android Android aplikace Rockwool Android aplikace pro Rockwool Vývoj Android aplikace pro Rockwool Vývoj mobilní aplikace pro Rockwool Vývoj mobilní aplikace pro Android Mobilní vývoj Android aplikace

Mobilní aplikace pro iOS

Mobilní aplikace pro iOS Mobilní aplikace Rockwool pro iOS iOS aplikace Rockwool iOS aplikace pro Rockwool Vývoj iOS aplikace pro Rockwool Vývoj mobilní aplikace pro Rockwool Vývoj mobilní aplikace pro iOS Mobilní vývoj iOS aplikace

Máte nápad na projekt? Pojďme se potkat.

Hledáte technologického partnera pro vytvoření informačního systému
nebo pomoc s digitalizací? Rádi se nad vaším projektem potkáme.

Rádi bychom používali soubory cookie a skripty třetích stran, abychom zlepšili funkčnost těchto webových stránek.

Souhlasím Pouze nezbytné